Bestyrelse, vedtægter og vejudvalg
Bestyrelsesmedlemmer pr. maj 2018

Formand: Anker Storgaard

Flaskehalsen 3

Privat: Klitheden Syd 85, Hune
9492 Blokhus

tlf. 20 15 90 38

e-mail: formanden@roedhusklit.dk 

Næstformand: Niels Chr. Sloth
Spovevej 1
Privat: Kildekrogen 17
8850 Bjerringbro

tlf. 29 24 16 14
e-mail:
niels.christian.sloth@gmail.com


Kasserer:
 Niels Eisum

Knagen 7

Privat: Enemærket 50

8240 Risskov

tlf. 40 27 39 68

e-mail: niels@eisum.dk


Sekretær:
 Susanne Broeng

Fyrregangen 3

Privat: Hammergårdsvej 24

9440 Aabybro

tlf. 51 20 41 85

e-mail: susanne@broeng.dk


Web-master:
Peter Cowland

Lommelærken 20

Privat: Valborgvej 11

3660 Stenløse

tlf. 24 77 70 37

e-mail: admin@roedhusklit.dk


Suppleant:
Hans Mogensen

Rævegangen 4

Privat: Christiansfeldvej 69

8600 Silkeborg

tlf. 61 15 47 17

e-mail: hans.mogensen@hotmail.com


Intern revisor:
 Thyge Steffensen
Gl. Jacobsvej 11

Privat: Bakkevænget 19
9000 Aalborg
tlf. 40 44 81 46
email: steffens@stofanet.dk

Intern revisor: Hans Jørgen Hedebo

Glentevej 19

Privat: Bøgevej 4

8940 Randers

tlf. 

e-mail: sjhj@mail.dk



Vejudvalget pr. maj 2018

Formand: Niels Chr. Sloth

Spovevej 1
tlf. 29 24 16 14

e-mail: niels.christian.sloth@gmail.com

Medlem - Syd:
Knud Allermann
Severinsvej 27
e-mail: knud@llermann.dk

Medlem - Nord:
Kjeld Kjeldsen
Jens Thorsensvej 4
email: kel.kjeldsen@hotmail.com

Medlem - Syd:
Per Graversen
Skrænten 5
email: per.graversen@mail.dk


kel.kjeldsen@hotmail.com

CVR-registrering
Sommerhusforeningen Rødhus Klit er registreret i CVR.
Se relevante dokumenter her
Certifikatet
CVR-registreringen

 
  Log på